Gönderen Konu: Hosting alırken lokasyon önemli mi  (Okunma sayısı 501 defa)

Hosting

  • Newbie
  • *
  • İleti: 16
    • Profili Görüntüle
Hosting alırken lokasyon önemli mi
« : Ağustos 02, 2017, 07:23:29 ÖÖ »
Hosting alırken lokasyon önemli mi, hostişngde lokasyonun önemi nedir gerçekten önemli mi ?

Hosting alırken herkesin bilgisiz ve tecrübesiz olduğu başka bir konu ise hostingde lokasyon konusu kimisinde türkiye, kimisinde almanya, abd, ingiltere uzakdoğu bir çok seçenek var.

Ama internet sitenizde kullnacağpınız hostingin lokasyonunu hedef kitlesine göre seçmelisiniz.
Yani siteniz türkiyede faaliyet gösterekse yani arama möoturnda türkçe yayın yaypı türkiyeden ziyaretçi almayı planlıyorsanız hostinbizin lokasyonuda mutlaka türkiye olmalıdır.

Lokasyonun türkiye olması arama moturunda bir avantaj yaratır mı ? evet yaratır.
Çünkü arama moturundada robotlar çalışltığından arama yaparken ilk ulaştıkları veriyi zaman bakımından önce ulaştıkları siteyi biraz daha öne çıkarırlar.

Yani türkiyede iş yapan bir sitenin sunucusunun amerikada olması çok saçma, ve arama motoru türkiyede yayın yapan siterin verielrini türkiye üzerindeki sunucularda saliseler içerisinde bulurken uzak doğuda olan bir sunucuya ulaşması 2 kat yada daha fazla süre alabileceğinden önce türkiyede olanları arayıp sonra uzaklara ulaşmayı deneyeceğinden lokasyonunuz türkiye dışından olursa bu size dezavantaj yaratır.

Ayrıca bazı arkadaşlar yabancı sitelerde aylık 4 dolara satılan hostinglerin pahalı olduğu için daha kaliteli olduğunu düşünüyorlar. Bu kesinlikle yanlış bir düşünce.
Çünkü o ülkelerde maliyetler dolar bazında olduğundan fiyatlarınıda türkiyedekinden 4 kat daha fazla yapmak zorundalar.
Yani kimse dolarla euro ile satış yapan sitelerdeki hostinglerin daha kaliteli olduğunu zannetmesinler.

Kesinlikle türkiyedeki en ucuz hostingler yurt dışından çok pahalıya alacağınız hostinglerin işini aynen ve hatta daha fazlasıyla görecektir.