Gönderen Konu: Linux sunucu, Linux sanal sunucu, linux server, php sanal sunucu  (Okunma sayısı 27 defa)

Administrator

• Administrator
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Linux sunucu, Linux sanal sunucu, linux server, php sanal sunucular, türkiye lokayon yüksek ram ve işlemi kapasiteli 1. kalite her işinizi görecek nitelikte bir server arıyorsanız tam yerine geldiniz.
Linux sunucular php tabanlı olarak çalışan  ve sdd diskler sayesinde normal sata veri saklama sistemlerine göre neredeyse 4 kat daha verimli ve hızlı çalışırlar.

Linux sanal yada fiziksel olarak sunucu barındırma hizmetleri, vps, vds ve cloud , bulut sunucu şeklinde kendi içerisinde karegorilere bölünmektedir.
Bu konuları detaylı anlatmak uzun ve ayrı bir konu gerektirdiğinden daha sonra anlatmak mantıklı olacaktır.

Ucuz bir linux sunucu almak kiralama hizmetinden faydalanarak server kiralamak istiyorsanız fiyatları iyi kontrol etmenizde fayda var.
Çinkü kiralık php sunucu (server) barındırma hizmetlerinde oldukça geniş bir fiyat yelpazsei karşınıza çıkacaktır.

Peki en iyi ve en uygun (ucuz) fiyatlı hem de kaliteli linux serveri nasıl anlarım ?
işte bu soruda asıl cevap unsuru bana göre 2 temel faktörden ibarettir
Birincisi ram bellek kapasitesi.? Yani 128 gb olan server de var ? 4 gb olan dedicetad (dedike) sunucular da mevcut.
Fiyatlar aynı ise ram bellek kapasitesi yüksek olanı seçebilirsiz. Tabi ram bellek işlemci hızı kaç mhz bunu da gözden kaçırmamak lazım.
Ben sadece sunucu işi yapan ve hosting ile reseller konusunda satış ve destek vermeyen şirketleri tercih ederim. İşi sadece sunucu olan bir şirket size istenileni daha ucuz fiyata verebilecektir.

Bu anllatıklarım aynı zamanda en hızlı sunucuyu bulmanız için bir fikirde verecektir.
1 v CPU
2 GB Ram
40 GB HDD
Sınırsız Trafik
40 Gbps Network
100 Mbps İnternet
Tier3 Data Center
örnekte gördüğünüz gibi cpu kullanımı da çok değerlidir. %200 cpu kullanımı veren hosting firmaları da gördüm . iyi araştırmak iyi sonuç verecektir.