Gönderen Konu: SSD hosting nedir, ssd hosting yararları nelerdir  (Okunma sayısı 1278 defa)

Administrator

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • İleti: 40
    • Profili Görüntüle
SSD hosting nedir, ssd hosting yararları nelerdir
« : Aralık 01, 2018, 07:48:56 ÖÖ »
SSD hosting nedir, ssd hosting yararları nelerdir, ssd hosting almanın faydaları nelerdir normal hostingden farkı nedir ?

Hosting alırken nelere dikkat göstermeliyim diye düşünüğyorsanız bu konuyu çok dikkatli ve anlaşılır bir şekilde okuyup konuyu özümsemenizi tavsiye ederim.

Hosting hostingdir ne önemi var ki ? diye düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz
Çünkü hostingin temeli olan harddiskler ve işlemciler en önemli temel yapısıdır host un.
Hard disk in yapısı işlemcinin performansını etkiler
ssd hard diskler normal hard disklere göre 2 kat 3 kat ve hatta bazen 4 kat daha performanslı olduklarından hostinginde performansını kat kat arttırabiliyor. :o
Eski tip hard disklerde saklanabilen veri ile ssd hard disklerde saklanabilen verilerin büyüklüğü kıyaslanamayacak kadar büyüktür.

Örneğin Normal hard diskler dakikada 15000 dönüş gerçekleştirirler
SSD diskler dakikada 75000 dönüş gerçekleştirebiliyor.  8)
Bu nedenle maddi açıdan da daha verimli olduklarından daha ucuza almak mümkün.
Yani daha ucuz olduğu için acaba sorun yaşar mıyım diye düşündüğünüz hostingler belkide çok daha pahalı olan hostinglerden kat kat daha iyi olabilirler. ;)

Hosting işi biraz bulanık suya benzer bu nedenle detaylı şekilde açıklamaya çalıştımız konuları kavrarsanız sizde sitenizi kurarken boşuna kürek çekmemiş olursunuz.

Google ssd hosting Seviyor

Google amcamızda ssd hosting seviyor. Daha hızlı çalıştığından diğer hostingleri kullanan web sitelerine ulaşana kadar ssd hosting kullanan siteye 6 defa ulaşmış oluyor.
Google da çok hızlı index almanın yolu ise yine ssd hostingten geçiyor.

Google pingdom teknolojisi ile sitelerin yeni ekledikleri yazıları indexine eklemek için robot gönderiyor. Bu robot sitenize girdiğinde sitenizin yavaş çalıştığını görürse fazla beklemeden sitenizden alabildiğini alıp çıkar.
SSD hostinglerde durum daha farklıdır çünkü veri işleme hızı çok yüksek olduğundan normal bir hostingde çalışan pingdom robotu 10 index sayfası alıp çıkarken ssd diske sahip hostinglerde pingdom robotu 60 yada 70 adet veriyi alıp çıkacaktır.

Daha fazlacak detaya girip kafanızı karıştırmak istemem.
SSD Hosting kullanmanın faydalarını kısaca özetlemeye çalıştım. İnşallah herkese faydalı olur