Gönderen Konu: Paylaşımlı Hosting nedir ? Avantajı var mıdır  (Okunma sayısı 528 defa)

Administrator

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • İleti: 40
    • Profili Görüntüle
Paylaşımlı Hosting nedir ? Avantajı var mıdır
« : Kasım 28, 2018, 02:36:43 ÖS »
Paylaşımlı Hosting nedir ? Avantajı var mıdır ?
Diğer adı reseller olarak anılan hosting şeklinin web sitesi sahipleri için birden fazla avantajı mevcuttur.
Özelliklede arama motorlarında bir siteniz için yaptığınız seo çalışmaları aynı hostingde barındırdığınız diğer bütün web sitelerinizin tamamını olumlu yada olumsuz etkiler.

Yani siz diyelimde bir paylaşımlı hosting de 3 adet web sitesi barındırıyor olursanız bir tane siteniz için yaptığınız özgün makale ve özgün içerik çalışmaları yada backlink çalışmalarının tamamı diğer sitelerinizin tamamını olumlu etkiler
Bu durumun nedeni ise sadece bir tek ip numarasından yayınlanıyor olmasırı . Yani sitelerin tamamını tek bir site gibi algılayan googlşe arama motoru diğer siteleri alt klasörmüş gibi görmekte bu nedenle paylaşımlı hostinglerde bu avantajı kullanmayı başarabilen girişimcilerde bir taş ile birden fazla kuş vurabilirler

Paylaşımlı hostinglerde linux hosting aldıysanız sitelerinizin tammını php tabanlı yapmak zorundasınız . Yani ben bir tanesini asp yada asp.net tabanlı yapayım deme gibi bir şansınız yok.
Bu aslında sektörel bazda bazı dej avantajlar yaratsa bile paylaşımlı hosting gerçekten oldukça avantajlı yanlarından bir taneside fiyat konusudur.
Sitenizin bira tanesini yıllık olarak 10 liraya bile host edebilirsiniz ve web sitelerinizin disk ayarlarını kendiniz dilediğiniz gibi whm panelden yapabilrisiniz.
reseller yani paylaşımlı host kullanma işi aslında kişini,n hosting şirketi kurması yolunda ilk adımı bile olabilir.
Şimdiden başarılar diliyoruz
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2018, 01:19:45 ÖS Gönderen: Administrator »