Son İletiler

Sayfa: 1 [2] 3 4
11
Unix Hosting / SSD hosting nedir, ssd hosting yararları nelerdir
« Son İleti Gönderen: Administrator Aralık 01, 2018, 07:48:56 ÖÖ »
SSD hosting nedir, ssd hosting yararları nelerdir, ssd hosting almanın faydaları nelerdir normal hostingden farkı nedir ?

Hosting alırken nelere dikkat göstermeliyim diye düşünüğyorsanız bu konuyu çok dikkatli ve anlaşılır bir şekilde okuyup konuyu özümsemenizi tavsiye ederim.

Hosting hostingdir ne önemi var ki ? diye düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz
Çünkü hostingin temeli olan harddiskler ve işlemciler en önemli temel yapısıdır host un.
Hard disk in yapısı işlemcinin performansını etkiler
ssd hard diskler normal hard disklere göre 2 kat 3 kat ve hatta bazen 4 kat daha performanslı olduklarından hostinginde performansını kat kat arttırabiliyor. :o
Eski tip hard disklerde saklanabilen veri ile ssd hard disklerde saklanabilen verilerin büyüklüğü kıyaslanamayacak kadar büyüktür.

Örneğin Normal hard diskler dakikada 15000 dönüş gerçekleştirirler
SSD diskler dakikada 75000 dönüş gerçekleştirebiliyor.  8)
Bu nedenle maddi açıdan da daha verimli olduklarından daha ucuza almak mümkün.
Yani daha ucuz olduğu için acaba sorun yaşar mıyım diye düşündüğünüz hostingler belkide çok daha pahalı olan hostinglerden kat kat daha iyi olabilirler. ;)

Hosting işi biraz bulanık suya benzer bu nedenle detaylı şekilde açıklamaya çalıştımız konuları kavrarsanız sizde sitenizi kurarken boşuna kürek çekmemiş olursunuz.

Google ssd hosting Seviyor

Google amcamızda ssd hosting seviyor. Daha hızlı çalıştığından diğer hostingleri kullanan web sitelerine ulaşana kadar ssd hosting kullanan siteye 6 defa ulaşmış oluyor.
Google da çok hızlı index almanın yolu ise yine ssd hostingten geçiyor.

Google pingdom teknolojisi ile sitelerin yeni ekledikleri yazıları indexine eklemek için robot gönderiyor. Bu robot sitenize girdiğinde sitenizin yavaş çalıştığını görürse fazla beklemeden sitenizden alabildiğini alıp çıkar.
SSD hostinglerde durum daha farklıdır çünkü veri işleme hızı çok yüksek olduğundan normal bir hostingde çalışan pingdom robotu 10 index sayfası alıp çıkarken ssd diske sahip hostinglerde pingdom robotu 60 yada 70 adet veriyi alıp çıkacaktır.

Daha fazlacak detaya girip kafanızı karıştırmak istemem.
SSD Hosting kullanmanın faydalarını kısaca özetlemeye çalıştım. İnşallah herkese faydalı olur

12
Linux Hosting / Paylaşımlı Hosting nedir ? Avantajı var mıdır
« Son İleti Gönderen: Administrator Kasım 28, 2018, 02:36:43 ÖS »
Paylaşımlı Hosting nedir ? Avantajı var mıdır ?
Diğer adı reseller olarak anılan hosting şeklinin web sitesi sahipleri için birden fazla avantajı mevcuttur.
Özelliklede arama motorlarında bir siteniz için yaptığınız seo çalışmaları aynı hostingde barındırdığınız diğer bütün web sitelerinizin tamamını olumlu yada olumsuz etkiler.

Yani siz diyelimde bir paylaşımlı hosting de 3 adet web sitesi barındırıyor olursanız bir tane siteniz için yaptığınız özgün makale ve özgün içerik çalışmaları yada backlink çalışmalarının tamamı diğer sitelerinizin tamamını olumlu etkiler
Bu durumun nedeni ise sadece bir tek ip numarasından yayınlanıyor olmasırı . Yani sitelerin tamamını tek bir site gibi algılayan googlşe arama motoru diğer siteleri alt klasörmüş gibi görmekte bu nedenle paylaşımlı hostinglerde bu avantajı kullanmayı başarabilen girişimcilerde bir taş ile birden fazla kuş vurabilirler

Paylaşımlı hostinglerde linux hosting aldıysanız sitelerinizin tammını php tabanlı yapmak zorundasınız . Yani ben bir tanesini asp yada asp.net tabanlı yapayım deme gibi bir şansınız yok.
Bu aslında sektörel bazda bazı dej avantajlar yaratsa bile paylaşımlı hosting gerçekten oldukça avantajlı yanlarından bir taneside fiyat konusudur.
Sitenizin bira tanesini yıllık olarak 10 liraya bile host edebilirsiniz ve web sitelerinizin disk ayarlarını kendiniz dilediğiniz gibi whm panelden yapabilrisiniz.
reseller yani paylaşımlı host kullanma işi aslında kişini,n hosting şirketi kurması yolunda ilk adımı bile olabilir.
Şimdiden başarılar diliyoruz
13
Linux Hosting / Hızlı Hosting nasıl anlaşılır
« Son İleti Gönderen: Hosting Kasım 28, 2018, 02:22:21 ÖS »
Hızlı Hosting nasıl anlaşılır, hızlı hosting almak web tasarımcısı için ne avantaj sağlar, Hızlı hosting almanın faydaları nelerdir, hızlı hosting nasıl anlaşılır konusunda en önemli nokta aslında hosting sunucusunun işlemci hızıdır. Cpu kaç bellek onada dikkat etmeniz gerekmekte.
Yani hosting alırken kesinlikle hostinginizin işlemci gücüne bakın çünkü bu işlemci gücü ve çeşidi sitenizin hızlı açılmasına sebep olurken aynı zamanda da arama motorunda üst sıralarda yer almanıza da olanak sağlayacaktır.

Hostinginizin hızlı bir işlemciye sahip olmasının yanı sıra sitenizin sayfalarında kesinlikle aşırı yükset kaçının ve cpu tüketen eklentileri silin. Yoksa arama motorları sitenize girerken zorlanır ve sitenize ulaşamadan geri döner gider ve sitenizi indexleyemez. Bu durum sitenizin google da gerilmesine sebep olur.
Hızlı hostingf almanın ne gibi yararları var şimdi az çok bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorum.
14
Ucuz Linux Hosting / Ucuz Linux Hosting
« Son İleti Gönderen: Administrator Temmuz 05, 2018, 06:40:25 ÖÖ »
Ucuz linux hosting arayanlar için bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

Öncelikle ucuz hosting almak bir internet sitesi için sorun yaratmaz, yani ucuz hosting alırsam sorun yaşarmıyım diye düşünüyorsanız kesinlikle sorun yaşamazsınız.
Ucuz hosting almak istediğiniz hosting firması ne kadar çok web sitesi barındırıyor ise sizin sitenizde o kadar önemli bir site olarak algılanacaktır. Kim tarafından tabii ki google ve diğer arama motorları tarafından.

Hal böyle iken sizin web siteniz php tabanlı ise zaten mecburi olarak linux hosting kullabacaksınız demektir.

Sitenizin ziyaretçi sayısı hatırı sayılır bir seviyeye ulaşmış ise hiç tereddüt etmeden dünyaca ünlü yani global bazda iş gören hosting firmalarına yönelebilrisiniz.
yada ülkenizdeki en büyük internet sitelerini,n barındırıldığı hosting firmaları varsa o hosting firmalarıyla çalışmanızda size arama motorlarında mutlaka avantaj sağlayacaktır.
15
Linux Hosting / Markum.net yetkilisi Hosting Konusunda İddia lı konuştu
« Son İleti Gönderen: Administrator Mart 25, 2018, 06:33:28 ÖÖ »
 Markum.net yetkilisi Hosting Konusunda İddia lı konuştu
Markum.net isimli hosting ve domain firmasının  yetkilisi hosting konusunda 2018 yılında bir atılım gerçekleştirmeyi planladıklarını anlattı ve iddalı konuştu.
Türkiyede yaklaşık 200 adet hgosting fi,rmasının olduğunu fakat bunlardan sadece 10 tanesinin öne çıkarak sektörün sürükleyici gücü olduğundan bahsetti.
16
Linux Hosting / Pahalı Hostinglerin Farkı Var mı ?
« Son İleti Gönderen: Administrator Mart 22, 2018, 05:23:02 ÖÖ »
Pahalı Hostinglerin Farkı Var mı ?

ucuz, hosting, linux, asp, linux hosting, asp hosting, ucuz hosting

Piyasada bir çok hosting firması var . Bunların bazıları aynı paketi yıllık 100 tl ye satarken piyasaya yeni girmiş firmalar ise çok daha ucuza satmaya çalışıyor.
Bunun temel nedenlerinden bir tanesi pahalı satan firmanın kendisine ait bir müşteri pörtföyünün var olmasıdır . Diğer firmalar ise müşteri çekmek ve kendilerini kanıtlayabilmek için fiyatlarını aşağıya çekip müşteri pörtföyü oluşturmaya çalışırlar.
Büyük firmalar hostingleri pahalı satarken müşteri hizmetleri konusunda çok daha profosyonel bir ekibe sahip olduklarından maliyetleri biraz daha yüksektir.
Yeni firmaların bu maliyetleri çok daha düşük olduğundan hostinmgleri daha ucuza satarlar.
Bu nedenle alacağınız hosting özellikleri benzerlikler gösteriyorsa tavsişyem ucuz olana yönelmenizdir.

17
Linux Hosting / I am the new girl
« Son İleti Gönderen: FabianHibb Kasım 28, 2017, 06:57:20 ÖS »
Regards! Loads of forum posts!

Also visit my blog post -
18
Linux Hosting / Sınırsız Hosting Nedir
« Son İleti Gönderen: Hosting Ağustos 18, 2017, 06:26:36 ÖÖ »
Sınırsız Hosting Nedir, sınırsız hosting gerçekten sınırsızmıdır ?

Piyasada sınırsız hosting adı altında satılan hostinglerin aslında sınırlı olduğunu belli bir zaman sonra anlayabiliyorsunuz !
Çünkü sınırsız hosting dendiğinde aklımıza sınırı ve kotaları olmayan hosting paketleri geliyor.
İnsanlara sınırsız diye sattıkları hosting paketlerinin sırları ve sınırları 6 ay sonra ortaya çıkmaya başlıyor.
veri tabanınız kotasını doldurdu diyorlar.
Trafik kotanız doldu diyorlar.
hani sınırsız hostingdi bu hosting ?
Diye sorarsanız elbetteki sınırları var cevabını alabiliyorsunuz
Bu nedenledir ki sizler sınırsız hosting almadan önce hosting alacağınız firmadan sınırsız hostingin sınırları nelerdir sormalısınız.
Yoksa ilerleyen zamanlarda büyük sıkıntı yaşayabilirsiniz.
19
Ucuz Linux Hosting / Ucuz Hostingin dezavantajları nelerdir
« Son İleti Gönderen: Hosting Ağustos 14, 2017, 03:46:44 ÖS »


ucuz hosting bulmak zor iş aslında fakat aynı zamanda da ucuz hosting aldığınızda yaşayabileceğiniz çeşitli sorunlar bulunmakla bgeraber bu sorunların en önemlisi ve en büyüğü destek hattının olmaması olsa bile çok geç cevap veriliyor olmasıdır.
Yani sizler 10 tl ye aldığınız bir hosting ile ilgili her hangi bir sorun yaşadığınızda karşınızda bir muhatap bulamazken 20 tlye yada daha pahalıya aldığınız hosting firmasında sorduğunuz soruya 30 dakika içerisinde yanıt gelir yada sorun çözüme kavuşturulur.

Ucuza hosting aldığınız firmalarda yükseltme yada hesap düşürme gibi seçenekler olmayacağından hosting paketinizin limiti dolduğunda yükseltme yapamamak insanı delirtir. ucuz Hosting
yani daha pahalıya aldığınız hostinglerde bir tıklama ile hosting paketinizi yükseltmeniz ve düşürmeniz mümkündür.
Yani, hosting paketiniz çok büyük geliyorsa  neden daha fazla para ödeyesiniz ki ?
ucuza alacağınız hostingin işlemcisi çok yavaş olacağından arama mototrlarında geriye düşmek işten bile olmayacak.
Ve daha fazla ayrıntıya girmiyorum. Biraz daha fazla para ödeyerek emeğinize sahip çıkmalısınız bence.
20
Bedava Linux Hosting / Bedava Linux Hosting veren firmalar
« Son İleti Gönderen: Hosting Ağustos 13, 2017, 08:34:57 ÖÖ »
Bedava Linux Hosting veren firmalar.
yeni bir başlangıç aşamasında olan deneme yanılma yolları ile web sitesi yapmayı öğrenmeye çalışan webmaster arkadaşlarımızın çoğu işi öğrenmek için öncelikle bu işe bedava domain ve bedava hostingler ile başlamayı tercih ediyorlar.
Aslında bu durum domain in yaşı ve sayfa değeri açısından bir kayıp yaşatabiliyor.
Bizim tavsiyemiz ucuz hostinglerden satın alın. Ve do0maininizi iyi seçerek uzun yıllar boyunca aynı domaini kulşlanıp domain ininizin yaşını ve sayfa değerini artırmaya çalışın
Ama yinede siz bedava hosting ile yola çıkmayı tercih ederseniz size tavsiyelerde bulunabiliriz.
işte bedava linux hosting tavsiyesi Linux  Hosting
Bu arada bedava linux hostinginizi sadece php tabanlı yazılımlarda kullanabileceğinizide en başından itibaren hatırlatmış olmakta fayda görüyorum.

hostinger.web.tr isimli site türkiye kökenli eski bir firma olduğundan ileitşim konusunda da sıkıntı yaşamadan kullanabileceğiniz bir hostingdir.
tr.000webhost.com  isimli sitede bedava hosting hizmeti sunmakta.

Bu sitelerin haricinde başkacak hosti,ng firmalarıda ücretsiz hosting hizmeti sunmakta fakat karşılığında sitenizden link almakta yada reklam yayınlamaktadır.


Sayfa: 1 [2] 3 4