Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4
1
Linux Hosting / What is Php Hosting
« Son İleti Gönderen: Administrator Mayıs 19, 2020, 05:47:16 ÖS »
What is Php Hosting? Php (linux hosting) hosting is the same. Why are the names different? php hosting is better than asp hosting is more useful
the advantage of hosting is SEO.

What is php?
First of all, I think it makes more sense to start with the issue of php hosting because a person interested in the subject of php hosting has taken the first steps in the subject assuming that I want to continue this topic.
Those who find this topic simple can look at other topics.

As the name of the PHP hosting suggests, the easiest way is to think like a decoder that translates files created in php into a language that people understand.

In other words, hosting is a language translator, but of course it may be the right approach to describe it as a storage space.
But the most important feature of hosting is the ability to translate.

I mean, there are programs that translate English into Turkish or other languages ​​into other languages, just like these hosting conceptuda is a translator (sender) ..
The radio receives radio waves and converts them into sound. Retrieves the code from hosting and converts it into image, sound or text.
Some codes specify color, while some codes specify line spacing, line height, or character size.

If it is written in PHP encoding and converts it to an object, if you recognize these codes (Linux hosting, PHP hosting). Asp Hosting (Windows Hosting) cannot succeed in this task and you will come across various error codes when you enter the site. What is Php Hosting

So before you start hosting, you need to make sure which language is written (php, asp or asp.net), you must first decide whether to configure the site's infrastructure. Otherwise you will have to ask to change the type of Hosting from the purchased company. Hosting companies are very smart about it (do not make difficulties)

The name Php is called a bridge word processor.
In fact, this process started at first with asp technology. In other words, the asp software language after the HTML internet satfaslarından provided a great change and convenience for internet sites.
HTML pages were a heavy workload for websites. With the help of the asp software language, it was easy to change a single section by dividing the entire page into several sections.
So imagine a lot of sections, like the menu category section, from the bottom footer section to the right block to the center section of Showcase and the left block to the right, think of a web page. Here is the HTML encoding time, that is, the ASP and PHP languages ​​have not yet been developed, while all of these sections were changed from a single page.
However, asp technology has changed this situation and divides the page into several sections.

When you change a single section, the search engine accepts that your entire site has changed, and in this case, allows your site to go up in the search engine.

Although the asp software language provides this facility, the access database has become inadequate with the increasing number of users and the load of data.
In other words, all the text on the html pages could be stored on smaller hosts in the access database, which is a much smaller footprint. However, with the increase in Internet use, the situation changed and the access database was unable to handle this burden.
As a solution to this situation, programmers developed databases like MySQL mssql.
These databases forced the transition to the php writing language.

Php compliant databases like msql had the potential to transport dozens of times faster and higher capacities than compliant database access, i.e. asp software language.

Therefore, in 2010, websites started using PHP substructure and php encoded scripts and achieved great success (efficiency). Of course, this led to the birth of the Linux hosting concept.

Experienced WordPress hosting right now (wp hosting) drupal hosting, open source hosting, like builds occurred.
Those who want to move their site one step further with the Wordpress infrastructure have moved their site to the WordPress infrastructure.
But wordpress is not a software language. The php software language is working, so anyone who wants to use php hosting (linux hosting). However, because there is too much CPU load, a special CPU quota is created and sold for WordPress.
2
Bedava windows Hosting - Asp hosting / I am the new guy
« Son İleti Gönderen: MamieGloss Mayıs 07, 2020, 07:22:29 ÖS »
Appreciate it, Numerous advice.
3
Linux Hosting / Hosting'e dosya gönderme nasıl yapılır
« Son İleti Gönderen: Administrator Mayıs 04, 2020, 08:15:25 ÖS »
Hosting'e dosya gönderme nasıl yapılır ? nasıl soya gönderilir ?
Ftp hesabı ?nedir ne işe yarar.
İlk kez web sitesi kurmaya heveslenen arkadaşlarımız için temel nitelikte bazı bilgiler vermek istiyorum. Çünkü bir web sitesi kurmaya karar verdiyseniz bu konu hakkında merak sahibiyseniz mutlaka bir hosting'e nasıl dosya  (sayfa ) gönderilir bilmeniz şart.
FTP Hesabınız zaten hosting satın aldığınızda otomatik olarak tanımlanır. Kullanıcı adını ve şifrenizi sistem otomaik olarak atayarak belirler. Siz isterseniz yeni bir ftp hesabı ekleyebilir var olan ftp hesabınızın kullanıcı adını ve password'unu değiştirebilirsiniz.
cuteftp gibi ftpzilla gibi programları indirebilirsiniz.
Bu programlardan birini indirip kurulum yaptıktan sonra hosting hesabınızda cpanele girerek ftp hesabınızda belirlenen kullanıcı adı ve parola ile  giriş yaparak hosting  içerisine yayınlamak istediğiniz dosyayı gönderebilirsiniz.
Eğer hosting'içerisine gönderdiğiniz dosya'nın kompleks bir yapısı yoksa ve yalın bir sayfa ise anında yayınlanmaya başlar. Bir script'in parçası ise diğer dosyaların tamamın ı yükleyip veri tabanı yolu ekleyene kadar hata sayfası görünür.
4
Wordpress Hosting / Wp Hosting ne işe yarar, Neden wordpress hosting almayım
« Son İleti Gönderen: Administrator Mayıs 03, 2020, 03:31:55 ÖS »
Wp Hosting ne işe yarar, Neden wordpress hosting almayım, ucuz host almanın bir dezavantajı olur mu  ?
wp hosting'in yararları ve zararları nelerdir
Yapayı planladığınız web sitesinin yazılım tabanında wordpress kullanmayı planlamışsanız alacağınız hosting'i de buna bağlı olarak seçmek durumundasınız.
Wordpress çok fazla cpu harcadığı için normal bir hosting'in işinizi görmeyeceğiniz bilmeniz gerekir.
Yani işlemcisi çok daha güçlü bir host almak zorunda kalırsınız.
Yada belirli bir süre için wp'de kullandığınız eklentileri ve cpu harcayan işlemleri iptal edip kaldırmalısınız.
Yani fazla yüklerden sitenizi arındırmak zorunda kalırsınız.
Bu şekilde cpu kullanımınızı biraz azaltsanız da en sonunda hosting şirketinizden uyarı alacapınız kesin.
Bu nedenle en başından güçlü bir işlemcisi yani ram belleğe sahip çekirdek sayısı fazla bir wp hosting satın alarak işe başlamanız oldukça mantıklı olacaktır.
wp hosting alarak işe başlamazsanız bir kaç ay sonra mutlaka bir sorun yaşarsınız. Tabii ziyaretçi sayınız günlük 50 lierde 100 lerde kalacaksa linux hosting'i de alamanızda mahsur yok.

Ucuz wordpress hosting'i almak size bir dezavantaj yaratır mı ?
Şu anda wp hosting'in ucuz olmasının size bir zararının olacağını düşünmüyorum.
Yani ram bellek kapasitesi , işlemci hızı, cpu kullanım oranı kıyaslayarak daha ucuz bir hosting bulabiliyorsanız diğer faktörleri devre dışı görmenizde yarar var.

5
Wordpress Hosting / Google sıralaması ile hosting arasındaki ilişki nedir
« Son İleti Gönderen: Administrator Mayıs 03, 2020, 07:56:46 ÖÖ »
Google sıralaması ile hosting arasındaki ilişki nedir ? Google sıralama yaparken hosting hızına ve kalitesine bakar mı ?

Evet arkadaşlar önemli bir konudan bahsetmek istiyorum. Uuzn bir ara verdik yazılarımıza.
geri döndük.
Şimdi bir internet sitesi yapmak isteyenlerin öncelikle domain konusunda çok iyi bir seçim yapmaları gerektiğini domain alırken nelere dikkat edilmeli isimli konuda bahsetmiştim.
Fakat bir web sitesinin iyi yerlere gelmesi için çok iyi bir sunucu hizmeti almanız şarttır.
Hosting'in satın alındığı şirketin ne kadar alan adı barındırdığı ve ne kadar çok web site barındırdığı çok önemlidir.
Yani host şirketleri genelde ne kadar alan adı barındırıyor , ne kadar hosting müşterileri ver ne kadar sunucu ve reseller müştesine aktif hizmet veriyor genelde yayınlıyorlar.
Bu büyük şirketlerin işi bilen adminlere web uzmanlarına verdikreli bir tüyodur aslında.

Google amca bütün bunlara önem veriyor.
Hatta siz hangi alanda yayın yapacaksınız ?
Mesela diyelim ki voleybol ile ilgili bir web sitesi yapacaksınız.
Voleybol ile ilgili iyi bir web sitesini bünyesinde barındıran hosting şirketinden hosting alırsanız google abimiz size kıyak geçip otorite site gibi davranıp olması gerekenden biraz daha yükseklerde konumlandırabilir.
Yani google da nasıl 1. sayfada çıkarım, google sıralamasında yükselme yöntemleri (teknikleri ) gibi yazılarda bulamayacağınız kalıcı üstünlük sağlayan bilgilerdir bunlar.

Hosting ne kadar önemli olabilir ki ?
web host o kadar önemlidir ki bunu deneyim etmediyseniz bilemezsiniz.
Mesela bir godaddy isimli şirketten host alıp site açın, birde hiç duymadığınız bir şirketten hosting alıp deneme yapın.
aradaki farkı göreceksiniz.

Ayrıca google sıralamanızı yükseltmek istiyorsanız wp hosting (wordpress )mi kullanacaksınız, asp hosting mi ? linux hosting mi ?
Yoksa unix mi kullanacaksınız ?
Bu alanlarda en iyi firma hangisi mesela wordpress hosting'i her firma satar oldu. Yani bu hizmeti herkes veriyor. Fakat siz en iyisini arayıp bulmak zorundasınız.
Ucuz, kaliteli ve iyi hosting tavsiyesi veren firmalar vardır.
Siz bunlara bakmayın, Günümüzde tavsiye bile para ve menfaat karşılığında veriliyor. Yani reklam kokan hareketler bunlar.
O nedenle google'de üst sıralarda çıkmak istiyorsanız muhakkak iyi araştırıp paraya kıyıp üst düzey bir hizmet sağlayıcıdan sunucu ve host hizmeti edinin.
6
Free Linux Hosting / Hosting nedir
« Son İleti Gönderen: Administrator Nisan 25, 2020, 09:03:53 ÖÖ »
Hosting (barındırma), kuruluşların ve kişilerin İnternet'te bir web sitesi veya web sitesi yayınlamasına olanak tanıyan bir hizmettir. Barındırma veya barındırma hizmeti sağlayıcısı, bir web sitesine veya Internet'teki web sitesine göz atmak için gerekli teknolojileri ve hizmetleri sağlayan bir şirkettir. Web sayfaları, sunucu adı verilen özel bilgisayarlarda barındırılır veya saklanır. İnternet kullanıcıları web sitenizi görüntülemek istediklerinde tek yapmaları gereken tarayıcıya web sitesi adresini veya etki alanını girmek. Bilgisayarları sunucunuza bağlanacak ve web siteleriniz onlara bir tarayıcı aracılığıyla teslim edilecektir.

Çoğu barındırma şirketi, onlarla barındırmak için kendi alan adınızın olmasını gerektirir. Bir alan adınız yoksa, barındırma şirketleri bu alanı satın almanıza yardımcı olur.

E-posta Hesapları Daha önce de belirtildiği gibi, çoğu barındırma sağlayıcısı kullanıcıların kendi etki alanı adlarına sahip olmasını gerektirir. Etki alanı adı (ör. Www.yourpage.com) ve barındırma şirketi tarafından sağlanan e-posta hesabı işlevleri sayesinde, etki alanında e-posta hesapları oluşturabilirsiniz (örn. Name@yourpage.com). Linux hosting

FTP erişimi FTP'yi kullanmak, dosyaları yerel bilgisayarınızdan bir web sunucusuna aktarmanıza olanak tanır. Kendi HTML dosyalarınızı kullanarak bir site oluşturursanız, FTP yoluyla bilgisayardan bir web sunucusuna dosya yükleyerek siteye İnternet üzerinden erişime izin verebilirsiniz. wp hosting

WordPress desteği WordPress web siteleri oluşturmak için bir araçtır. Bir web sitesi oluşturmak ve yönetmek için uygun bir yol olan güçlü bir blog ve içerik yönetim sistemidir. WordPress, web sitelerinin% 25'inden fazlasını destekler. Çoğu barındırma sağlayıcısı, planlarının WordPress ile uyumlu olup olmadığını hemen söyleyecektir. WordPress sitelerini barındırmak için basit gereksinimler şunlardır: PHP sürüm 7 veya üstü; MySQL sürüm 5.6 veya üzeri.  wordpress hosting

Website.com'u kullanarak web sitenizi oluşturmaya ve barındırmaya karar verirseniz, sürükle ve bırak site oluşturucu aracına erişmenin yanı sıra, hepsi bir abonelikte özel bir alan adı, e-posta adresleri ve barındırma alabilirsiniz. ucuz host

Web sitenizi kodlama veya WordPress gibi bir CMS aracı kullanarak oluşturmayı tercih ederseniz, özelliklerine ve fiyatına göre çeşitli barındırma sağlayıcıları seçtik:
Doteasy (önerilir)
Liquid Web
Rackspace

İnternet şirketim barındırma hizmetini nasıl kullanabilir?
Bir web sitesini Internet'te yayınlamak için bir işletme web sitesi için bir barındırma hizmeti gerekir. Ancak, hosting işletme sahiplerine sadece hosting hizmetlerinden daha fazlasını verir! Örneğin, barındırma şirketleri genellikle müşterilerinin web sitelerinin 7/24 çalışmasını sağlamak için şirket içi teknisyenler kullanır. Ayrıca, web sitesi sahiplerinin yardıma veya sorun gidermeye (ör. Bir komut dosyasında ilk çıkış, e-posta gönderilememesi / alınamaması, alan adlarının yenilenmesi vb.) İhtiyaç duyulduğunda, dahili ana bilgisayar desteği, ziyaret eden kişilerdir. Profesyonel barındırma hizmeti, işletme sahiplerine sorunsuz bir şekilde hizmet verir, böylece zamanlarını ve çabalarını işlerine odaklayabilirler.
7
Ucuz Wordpress Hosting / Ynt: Wordpress Hosting Nedir, Wp Hosting
« Son İleti Gönderen: Hosting Kasım 04, 2019, 02:18:17 ÖS »
wordpress hosting lazım bana ucuz limitsiz
8
Ucuz Linux Hosting / Ynt: Ucuz Linux Hosting
« Son İleti Gönderen: Hosting Kasım 04, 2019, 02:17:25 ÖS »
çok iyi teşekkürler
9
Linux Hosting / Seo Hosting Nedir ? What Seo Hosting ?
« Son İleti Gönderen: Administrator Nisan 30, 2019, 06:13:28 ÖÖ »
SEO Hosting Nedir?
SEO hosting, bir web sitesinin optimizasyonunu geliştirmek, trafik ve satışları artırmak için geleneksel ve geleneksel olmayan yöntemler kullanır. Bazı SEO barındırma şirketleri içerik oluşturma hizmetleri, çoklu C Sınıfı IP'ler ve diğer SEO dostu hizmetler sunar.

SEO hosting önemlidir, çünkü arama motorları için bir web sitesini optimize etmek çok zaman alır. Estetik açıdan hoş bir web sitesi oluşturmak, ziyaretçileri çekmek ve satış yapmak için yeterli değildir. İnsanlar web sitenizi ziyaret etmek için var olduğunu bilmek zorundadır.

Yeni bir arama motoru optimizasyonu yöntemi, birden fazla web sitesine, IP’ye, etki alanı adlarına, C Sınıflarına ve DNS’ye yayılan çevrimiçi bir pazarlama kampanyası oluşturmayı içerir. Sebep? Mevcut teori, arama motorlarının benzersiz Sınıf C IP'lerinde yer alan ilgili sitelerden bağlantılarını gösteren sitelere daha yüksek bir puan vermesidir. Birkaç site için birden fazla IP'ye sahip olmak, web sitesi sahiplerinin arama motorları bulmadıkça kendi siteleri arasında bağlantılar oluşturmalarını sağlar.

Çoğu durumda, SEO barındırma hizmeti sunan web siteleri, rekabet tarafından sunulan, ancak her etki alanı veya web sitesi için birden fazla C Sınıfı IP adresiyle karşılaştırılabilir barındırma paketleri sunar. Hatta bazı şirketler ayrı C Sınıfı IP adreslerinde markalı isim sunucuları da sağlamaktadır. Bu seçenek, aynı kişi veya şirketin tüm web sitelerinin sahibi olduğunu tanıyan arama motoru botları olmadan aynı şirkette (aynı sunucuda) birden fazla siteyi barındırmasına olanak tanır.

SEO barındırma hizmeti sunan bazı şirketler, barındırma hesabıyla birlikte danışmanlık yapan ücretsiz birkaç saatlik arama motoru optimizasyonu sağlar. Birçok teklif arama motoru optimizasyonu, web geliştirme ve diğer SEO araçlarının tüm yönleriyle yardımcı olur. Bu, kayıt olduğunuz şirkete bağlıdır.
10
Bedava Hosting tavsiyeleri / Bedava Linux Hosting Tavsiyeleri, ücretsiz hosting tavsiyesi
« Son İleti Gönderen: Hosting Nisan 24, 2019, 05:52:31 ÖÖ »
Bedava Linux Hosting Tavsiyeleri, bedava hosting tavsiyesi

Günümüzde artık her şey web siteleri üzerinden yürüyor. Her işimizi web siteleri üzerinden hallediyoruz. Haliyle bu durum ticari konularada yansımış durumda. Hosting firmalarının trilyonlarca bedellerle satıldığını biliyoruz. Bu nedenle hosting şirketleri arasında bir rekabet söz konusu. Yani hosting firmaları yeni müşterileri kendi pörtföylerine katmak için çeşitli yöntemler kullanıyorlar.

O yöntemlerden bir tanesi de bedava hosting vererek potansiyel müşterileri kendi müşteri listelerine eklemektir.
İşte bizde bedava ( ücretsiz  hosting  veren firmaları (şirketleri ) araştırdık.

Bedava asp hosting (ücretsiz asp hosting (windows host ) ücretsiz linux hosting ( bedava php hosting ) unix hosting

Bizim gözlemlediğimiz kadarıyla 1 GB web alanı ve yeterli trafik veren firmnalardan bize göre en güveniliri hostinger.web.tr  isimli hosting firmasını öneriyoruz.   Ücretsiz hosting önerileri (önerisi ) olarak başkaca yurtdışı firmaları tavsiye edemiyoruz.
Sayfa: [1] 2 3 4