İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Administrator

Sayfa: [1] 2 3
1
WHMCS benzeri  ücretsiz Hosting kontrol paneli arayanlar için whmcs alternative scripts aramalarında google aracılığı ile erişebildiğim ve beğendiğim bir jaç hosting müşteri kontrol panelinden bahsetmek istiyorum.
Öncelikle whmcs nedir ne işe yarar soru ile işe başlayalım.

WHMCS ismi bir hosting müşteri kontrol panelinin ismidir. Php yazılım dili ile yazılmış bir script olup host kuruluşları için aylık ödeme karşılığında kiraya verilmektedir.

Mesela aylık 1000 müşteri hesabı aşabilmek için aylık 40 dolar gibi bir ücret ödemek şart.
Bu sebep ile küçük yatırımcılar ve işletmeler konu ile ilgili araştırmak zorunda kalıyorlar.
Ücretsiz hosting kontrol paneli arayanlar için hopebilling bence oldukça güzel. Temas sıkıntısı var. Fakat bu sorunu çözebilirseniz bence yol alabilirsiniz.
Biraz para verebilirim diyenler için blesta ismi yabancı gelmeyecektir. Tabi tema parası ve script için ödeme yapmak istemeyenler için whmcs bedava olan reseller hesapları da araştırılmalıdır.
Zbilling ise aylık 10 dolar ödeme istiyor.
Oldukça güzel olan ve bir çok türk hosting firması tarafından aktif olarak kullanılan bir diğer kontrol paneli ise hostbill isimli script.
Bu siteye ise http://hostbillapp.com adresinden erişmeniz mümkün.
Diğerleri oldukça saçma ve zaman kaybına sebep olan yazılımlar olarak adlandırıyorum.2
Cpanel Linux Hosting / Cpanel Linux Hosting
« : Temmuz 10, 2020, 08:32:06 ÖS »
Ucuz cpanel linux hosting, cpanel php hpsting, web sitesi sahipleri için site barındırma hizmetini hangi host kontrol panelinde kumanda edecekleri gerçekten çok önemli bir konu.
Plesk panel mi ? direct admin mi ? yoksa cpanel mi daha kullanışlı ? Yoksa cyber panel, vestcp , centos control panel de bu alternatif seçenekler arasında mevcut.
Site barındırma özellikleri arasında elbette paket satın alırken kontrol paneli seçeneğini de görürsünüz.
Hosting alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun başlıca cevapları arasında control panel seçimi ilk sıralarda yer alır.

Host şirketleri için en büyük maliyet bu host kontrol yazılımlarıdır . Reseller ve sunucudan daha pahalıya patlayan lisans ücretleri vardır.
cpanel linux reseller, cpanel php reseller şeklinde aramaları host olarakta türevlendirip aradığınız hosting paketine erişmeniz daha kolay olacaktır. Google aramalarında bu kelimeler size yol gösterir.
Host kontrol paneli tercihi ve tavsiyesi soracak olursanız bana göre seçiminiz Cpanel'den yöne olmalı. Bunun dışında centos ve directadmin de diğerlerine göre daha kullanışlıdır.
Daha önce kullandığınız linux hosting yada linux reseller tecrübeniz var ise o paneli seçmenizde oldukça akıllıca olabilir.

3
Ucuz Cpanel wordpress hosting Arayanlar için öneriler ve tavsiye edeceğimiz hosting şirketleri
Her geçen gün hosting piyasasında rekabet kızışırken cpanel gibi kurumlar lisans ücretlerinde büyük fiyat değişimleri yaptı. Büyük firmalara yönelik bir çalışma bu. Aslında küçük ve piyasaya yeni girmek isteyen kurumları eski ve güçlü hosting şirketlerine bağımlı kılmak için bir politika bana göre.

Çünkü cpanel bireysel ve kurumsal müşterileri avcunun içerisine almış durumda. Ve oldukça basit anlaşılır bir ara yüzü var.
Hal böyle olunca bireysel müşteriler artık cpanel dışında hosting kullanmak istemiyorlar.  Zaten yıllık alım yapanlar için 20 lira fiyat farkı çok önem arzetmiyor.
Cpanel görünüm ve kullanım açısından oldukça verimli. Zaten webmaster ve web tasarımı yapanlar cpanel'a uzun yıllardır aşina.
CPanel Alternatiflerine bakacak olursak şu şekilde sıralamak gerekli

Ücretli olanların başında directadmin geliyor. Oldukça eski ve bir çok kullanıcı tercihini direcktadmin'den yana kullanıyor.
Daha sonra en çok kullanılan hosting kontrol paneli ise plesk'e. Bu epey zaman genellikle windows hostinglerde kullanıldı.

Lisans olarak aylık 19 dolar gibi sınırsız kullanım ücreti mevcut.
Diğer cpanel alternatifi ise cyberpanel yine ücretli olan bi,r panel.
Bana göre cpanel'e Rakip olacak yeni ve ücretsiz olan kontrol paneli ise centos panel demek doğru olacaktır.

Fakat kullanıcı kitlesi daima cpanel kullanmayı istiyor. Bu sebep ile wordpress Hosting , linux hosting ve asp hosting için cpanel paketi bulunan hosting şirketlerini sıralamak istedik.
İşte hem ucuz hem hızlı cpanel wordpress hosting paketleri ve fiyatları ,

1. sırada veridyen isimli firma var. Aylık 10 lira fiyat sunuyor. Cpanel ile bu fiyata linux hosting ve windows hostingde alabilirsiniz.
Güzel hosting 2. sıradaki önerim. Cpanel wordpress hosting paketinin fiyatı ise aylık  9 lira olarak belirlenmiş durumda.
Vargonen 3. sırada yer alan diğer hosting firması. Yine cpanel wordpress hosting satışını yaklaşık 9 lira civarında kullanıcılarına sunuyor.
Elbette natro ve turhost unutulmamalı.

Aynı özelliklerde bir hostingi 1 yıllık bedava almak istiyorsanız bizleri takip edin. Çünkü ilerleyen zamanlarda ücretsiz 1 yıllık kaliteli hosting dağıtımını biz yapacağız. Bu fırsattan faydalanmak için üye olup buraya yorum yazmanız yeterli olacaktır.
4
Linux sunucu, Linux sanal sunucu, linux server, php sanal sunucular, türkiye lokayon yüksek ram ve işlemi kapasiteli 1. kalite her işinizi görecek nitelikte bir server arıyorsanız tam yerine geldiniz.
Linux sunucular php tabanlı olarak çalışan  ve sdd diskler sayesinde normal sata veri saklama sistemlerine göre neredeyse 4 kat daha verimli ve hızlı çalışırlar.

Linux sanal yada fiziksel olarak sunucu barındırma hizmetleri, vps, vds ve cloud , bulut sunucu şeklinde kendi içerisinde karegorilere bölünmektedir.
Bu konuları detaylı anlatmak uzun ve ayrı bir konu gerektirdiğinden daha sonra anlatmak mantıklı olacaktır.

Ucuz bir linux sunucu almak kiralama hizmetinden faydalanarak server kiralamak istiyorsanız fiyatları iyi kontrol etmenizde fayda var.
Çinkü kiralık php sunucu (server) barındırma hizmetlerinde oldukça geniş bir fiyat yelpazsei karşınıza çıkacaktır.

Peki en iyi ve en uygun (ucuz) fiyatlı hem de kaliteli linux serveri nasıl anlarım ?
işte bu soruda asıl cevap unsuru bana göre 2 temel faktörden ibarettir
Birincisi ram bellek kapasitesi.? Yani 128 gb olan server de var ? 4 gb olan dedicetad (dedike) sunucular da mevcut.
Fiyatlar aynı ise ram bellek kapasitesi yüksek olanı seçebilirsiz. Tabi ram bellek işlemci hızı kaç mhz bunu da gözden kaçırmamak lazım.
Ben sadece sunucu işi yapan ve hosting ile reseller konusunda satış ve destek vermeyen şirketleri tercih ederim. İşi sadece sunucu olan bir şirket size istenileni daha ucuz fiyata verebilecektir.

Bu anllatıklarım aynı zamanda en hızlı sunucuyu bulmanız için bir fikirde verecektir.
1 v CPU
2 GB Ram
40 GB HDD
Sınırsız Trafik
40 Gbps Network
100 Mbps İnternet
Tier3 Data Center
örnekte gördüğünüz gibi cpu kullanımı da çok değerlidir. %200 cpu kullanımı veren hosting firmaları da gördüm . iyi araştırmak iyi sonuç verecektir.


5
Asp tabanlı uygun fiyatlı sunucu hizmeti, windows fiziksel sunucu hizmeti fiyatları, asp.net sanal server, kaliteli, windows server kiralık, aylık ve yıllık fiyat seçenekleri olan deneme süresi ve para iade agarantisi mevcut olan türkiye lokasyon  sunucu hizmeti veren şirketler.

Asp'nin hosting olarak yada reseller olarak kullanımı sunuculardan paylaşım yapılarak perakende şekilde satışa sunuluyor.
Yani sunucu  hosting işinin toptancısı diyebiliriz. Dedicated server

Sata ve ssd sabit disk seçenbekleri genellikle her sunucu şirketinde mevcut.
VPS, VDS çeşitleri bu server için çeşit olarak kafanızı karıştırabilir.

Bu windows server planları genellikle aylık ödeme planları olarak müşteri istediğine göre sunulur. Yıllık seçeneklerde mevcut olan bu sanal server seçimlerinde aylık ödeme olmayan şirket görmedim.
Kiralık sunucuların fiyatları ise genellikle 30 lira dan başlıyor.

Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken nokta ise aslında kaç gb alan var ? kaç gb yada tb trafik var ?  ve ram bellek kapasitesi ile işlemci kalitesine bakarsanız bütün firmalar arasında bir kıyaslama yapmanız mümkün olacaktır.

SSD Cloud sunucu
6 vCpu Intel Xeon E5 2.8GHz/3.6GHz
180 GB NVME SSD
16 GB ECC RAM
100 Mbit Port (1000 GB/ay AKK)
Plesk Web Admin Ücretsiz

bu özellikler genelde aylık 150 -300 tl arası satılmaktadır.


6
Domain- Alan adı / How Should I Use the Com Extension
« : Temmuz 05, 2020, 12:06:41 ÖS »
Recently, I bought the com extension domain from my site, which received an average of 300-400 individual visits per day with a net extension.
Now I am undecided among the 3 options, what should I do?
1. Leave the site address clearly and redirect it to the ücretsiz Hosting that is com
2. Move the site directly to the domain with the extension com
3. Do another project with Com domain (forum, etc.)

Yes guys what should i do

7
Ucuz Unix Hosting / Where can I find the most suitable hosting yearly?
« : Temmuz 05, 2020, 12:02:02 ÖS »
Hello, I need annual accommodation. I will use the site that I will open with my own name to indicate that I have a site with my name. So it doesn't matter the traffic ram

8
Is it just me, or are web hosting services usually getting worse and worse (of course, not every provider can, but overall)?

I don’t know why-but after I moved out of my last provider a few years ago, I found a company called (at that time) Hostoople, which had excellent and friendly customer service (it was probably a startup at the time-hey , That's very good. The support I got was pretty good, and indeed it is).
Later, they sold the company to another company I believe, and it was acquired. The current quirk is Fast Web Host (they say they are in the US, but their servers and technical support seem to be all in India)) is the best The reason for avoiding the host is that I will provide suggestions below (I must admit that I have experienced a lot of hosts-good, bad and intermediate hosts, but these guys do take responsibility for the cake!).

I believe in giving people and companies a fair chance. Although their services are at best fragmented after the sale, I insist that they serve YEARS.
I have been developing the 0Excuses Fitness business (this is by no means a fledgling company) and I have been persistent. I will not mention this here for promotional purposes, but because it is related to what I am going to say in terms of web hosting).

These people have been moving servers recently-this was done without notifying customers (the excuse being asked was "we work from home"-but when they were asked to solve the problem, they calmly answered "This is We can do nothing for an automated process!"-Therefore, it is automatic when it suits geese, but it is not automatic when asked by the Gander.
In any case, so every time they move the server, people will regularly update the data (such as a website that sells every hour or a blog post that is updated twice a day, etc.) will lose this data.

As the guy at Venkat (working there) told me, oh, it really doesn't matter, "Oh, the data lost in the migration is only 2-3 days!"

Just like CLOCKWORK, this happens every time.
It wouldn’t be too bad if they could restore the account from a backup, but if they did, it would be difficult for them to do it successfully (no matter how many products I have, and all the products I have on 0excusesfitness.com) ) Is quite impressive.

And I won’t write this letter here-but they have completely stopped responding to my emails when I called them-you guessed it -.
They kept telling me to increase the votes, I have finished, but I never received any response. When I ask a question in a live chat, the customer service representative won’t bother reading the ticket, and I have to explain the whole question over and over again-then, after I do this, they will tell me "get off" to chat with" ! We cannot work while you are chatting! "

Really, guys. Is this the way to treat customers who have supported you for years?

IT may not come as a surprise. Although their company is about 8 years old, their own Facebook pages and other followers are fewer than mine. In any case, this is not the point.
Get off the chat so that "you can work"? ? ? ?

 Are we talking about kids web hosting here?

It seems that we are-the latest, which is what has benefited me more than anyone else-the reason for writing this article-

They redirected my 0excusesfitness.com domain to a competitor domain I can only assume-no (of course!) authorization from my end!

And they have completely destroyed the site-an "Asad" guy is cool, renamed the Wordpress site's index.php file to a stupid little "index.html" file and said "Hello world", they got the guts to return Go to and say "Everything is fine".
I mean, really...????????

No response to tickets. No response to live chat-when I want to backup, there is no backup! Surprisingly, it took me more than three hours to get a backup from DID, but this is definitely not a complete backup.

If you are seriously engaged in any form of actual business, you can definitely avoid using this company.

At the same time, I think it’s time to figure out how to manually recreate the 0 Excuses Fitness website-structure-, because I didn’t back up the file structure locally. I'm not good, I know that. There is indeed a database, but this is simply comfort.
Yes, I do have the possibility of queuing a new web host, but at this point, I know nothing about what to do. These companies seem to have become their own laws, they may not care much about customer data, customer service, etc. . .

Does anyone have any experience with these guys-before they are sold out, or now or anytime?

If so, I would love to hear it!

9
Hello,

I have two hosting servers, one server is in France and one in Canada (by Directadmin panel),

I created a separate product for this host,

how to create a product in WHMCS so that users can select the custom location when ordering the host.


Thank you

10
Linux Hosting / How to sell web hosting companies for free or cheap?
« : Temmuz 05, 2020, 11:17:36 ÖÖ »
Hello there

I have a web hosting company that is now 1.5 years old, but still lacks customers.
Can anyone give me some suggestions on how to sell a web hosting company for free or cheap?
I tried ads, but they are not worth it. The cost per click is high and there is no opportunity to compete with big brands.

Thank you.

11
I'm a novice here. Thank you all for all extremely helpful information. It is sad that you cannot find honest information about choosing and working with a hosting provider almost anywhere else.

I am testing several hosting providers that I found on this page.

I would like to be able to use the services of my email hosting provider, but I want to minimize the risk of spamming my email messages.

My question is: how much email delivery can you expect from shared hosting? Several places have problems verifying the server through rDNS and smtp banners. It doesn't even support DKIM, which seems necessary nowadays. Several places use email channels, which seems to help, but contrary to what I said through their support, it is not a complete replacement for DKIM.

I'm having problems emailing the spam folders in my Gmail, Yahoo and Zoho accounts. I receive complaints regarding server configuration and validation from test sites such as mail-tester.com (who was recommended by one of my email providers, protonmail.com), anal.email, mxtoolbox.com (recommended by one hosting) company) and isnotspam.com.

This isn't really an email, but mxtoolbox.com pointed out that it wasn't great to have both name servers on the same subnet (or whatever they call).

This adds the cost of using zoho.com or protonmail.com to your email, but maybe it's inevitable? Maybe I am asking too many hosting providers?

I did not provide the names of the hosting providers because I do not intend to discredit them at all, if this is my PEBKAC error. (If someone from one of the hosting companies reads this, I assure you that I try several, so maybe I'm not talking about your services in particular).

To explain my background: A few years ago I was involved in computer science, but the Internet and hosting were not something that I focused on. I dealt with database management, and later architecture and database development. I am currently dealing with this as a hobby. However, I like word games and word games, so I bought far too many domain names, which prompted me to set up simple websites and set up email for most of them. I will not generate heavy traffic and will not send more than a few personal emails.

12
Sunucu / Blade server chassis and server power consumption
« : Temmuz 05, 2020, 11:07:51 ÖÖ »
So I want to upgrade from my nice 1u to the shiny Dell Blade 5u case.

Although I know that the power consumption of my 1U server (Dell R610) is about 700 in-1 ampere at the peak (when using L-series processors) - I was curious, do blade servers consume more or almost the same amount of amplifiers?
It's true that everything depends on the actual positioning of the blades themselves; however, does anyone on the forum use Blade servers for infrastructure and can give quite a lot of power?

Thanks.

13
Wp Hosting / Hosting çeşitleri, ve hosting seçiminde lokasyon önemi
« : Temmuz 04, 2020, 11:25:44 ÖÖ »
Hosting konusu hakkında detaylı bilgi, hosting çeşitleri ve wordpress ilişkisi hosting ile ilgili forum sitesi geniş tartışma platformu,

Hosting'in nasıl bir şey olduğunu biliyor musunuz ?  Hosting'e nasıl ping atılır ?

Host ile alan barındırma hizmeti aynı şey mi ?

Evet kafanızda bir çok soru işareti olduğunu ve bir çok kavram kargaşası yaşadığınızı biliyorum. Çünkü hepimiz zamanında aynı sorunları yaşadık. Domain nedir , alan adı nedir, host nedir hosting ile web alanı aynı şey mi ?

Domain ile alan adı aynı anlama mı geliyor ? Gibi bir çok soruyu kendi kendimize sorup araştırdık.

Hosting konusu ile ilgili her şeyi burada anlatmaya çalışacağım. Detaylı bir şekilde bilgilerimi paylaşıp web tasarımı konusunda yeni işe soyunan ve kolları sıvamış çaylak ve çırak arkadaşlara böyle biz yardımımız dokunsun siterim.

Öncelikle Hosting nedir ? Sorusuna cevap arayarak işe başlamalıyız


Host kökeninden gelen kelime alan olarak türkçeye çevrilmiş. İngilizce bir kelime olan host hecesinin doğuşu latinceye dayanmaktadır. Latin harfleri ile yazılıyor. Dünyada genel olarak hiç bir ülke kendi dilinde anmıyor. Daima ingilizce adı ile sanki özel bir isimmiş gibi söylenmeye devam ediyor.

Host kelimesi alan anlamı içerirken hosting kelimesi ise o işin yapılması anlamını ing takısı alarak o heceye yüklemiş oluyor. Alan işi yapmak, yani bir alanda barındırma hizmeti diye özetlemek mümkün aslında.

Genelde dünya üzerinde ing takısını alarak hosting'in kullanımı yayılmıştır. Host'un kelime olarak hosting'e göre kullanımının daha az yaygın olmasının sebebi ise tam olarak anlam olarak isteneni veremiyor olmasından kaynaklı bir problemdir.

Yani host'un sözcük olarak kullanım oranı ing takısı geldiğindeki kullanımına göre çok daha düşüktür.

Türkçede alan ve alan barındırma işi yada alan barındırma hizmeti karşılığı ile sadece alan kelimesinin kullanımı gibi düşünmek lazım.

Yani kimse alan diyerek arama yapmaz yada cümlelerinde bu kelimeyi kullanmaz. Çok yalın , sığ ve maksadından uzak bir anlam taşıyan host kelimesi kullanım sahası be sebep ile oldukça kısıtlı kalmıştır.

Alan barındırma hizmeti şeklinde bizim dilimizde yani türkçe'de kullanılma oranı ise oldukça zayıf.

Aslında bilgisayarı cep telefonu ve buna benzer bilgi içerek teknolojik ürün kullanan herkes aslında bir host yada diğe adı ile hosting hizmeti kullanmaya devam ediyor.

Çünkü hosting'in en belirgin özelliği içerisinde bir veri saklama alanı barındırmasıdır. Yani bir veri ve bilgi saklama özelliği öncelikli hizmetidir.

Siz bir belgeyi bilgiyi bir dosyayı host'un içerisine gönderirsin ve o hosting o dosyayı decoder gibi insanların okuyup anlayabileceği bir şekle sokar.

Şifreli bir yayının şifresini çözmek gibidir. Yani bir hosting'in en önemli özelliği şifre çözücü bir yapıya sahip olmasıdır. Bir nevi dil çevirici gibi iş görür.

Örnek vermek gerekirse ; Mesela diyelim ki siz asp ve asp.net kodlama dili yazılmış bir sayfayı okuma ve anlama şansınız yoktur. Yani o safya karışık kodlardan ibarettir.

Fakat hosting yada  host   içerisine atılıp bir domain aracılığı ile yayınlandığında o anlamsız kodlar bir makale, bir video, yada güzel bir görsel haline dönüşebilir.

Hosting'in tam olarak ve kısaca özeti aslında bir decoder yani bir çeviri programı olmasıdır.

Hosting'in Türleri (çeşitleri) nelerdir ? Kaç çeşit Hosting vardır
Host çeşitleri nelerdir ? Kaç çeşit host vardır , Şimdi kafa karışıklığını gidermek için bu konuyu açıklamalıyız.

Piyasada ve google aramalarında onlarca host çeşidi gördüğünüzden eminim. Bu hosting'in de ne kadar çok çeşidi varmış. Bu kadar host'un arasından en uygun olanı en ucuz olanı kaliteli ve hızlı olanı yani kendine göre olan hosting'i nasıl seçeceksin ?

En iyi hosting'i seçmenin püf noktası nedir ?

Evet aslında o kadar çok alan barındırma hizmeti arasında şunu bilmekte fayda var ki sadece 2 temel hosting çeşidi vardır.

Birincisi  Asp  hosting diğer adlandırması ile windows hosting'tir.

İkinci host çeşidi ise Linux hosting diğer ve daha az kullanılan isimlendirmesi ile php hosting'tir.

İlk olarak bill gates ekibinin ortaya çıkarttığı asp host piyasada iş görmeye başladı. Sonrasında ise açık kaynak kodlu php host dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaya başladı.

Peki hosting'in ana çeşit sayısı 2 ise sizin gördüğünüz wordpress  hosting (wp host) nedir ? Dahası opencart, magento ve daha bir çok yazılım adına alan barındırma hizmeti adı uydurulmuş durumda.

Bunların hiçbirisi bir alan barındırma hizmeti ana çeşidi değildir. Bunlar ancak linux hosting'in altında çeşitlendirilmiş türev host çeşitleri olabilirler.

Anlamadıysanız şöyle anlatayım.

Mesela piyasada gördüğünüz wordpress hostingler aslında linux hosting'in ram bellek olarak ve işlemci olarak biraz daha güçlü ve hızlı olanlarına sonradan talep yoğunluğu nedeni ile uydurulmuş bir isimdir.

Bütün wordpress siteleri php host'u kullanırlar. Wordpress çok fazla ram bellek kullanma ihtiyacı hissettiğinden dolayı ram belleği daha güçlü host hizmetleri için kullanıcı hemen anlasın diye wordpress hosting ismi ortaya çıkmıştır.

Yoksa wordpress için herhangi bir özel yazılım dili ile geliştirilmiş bir alan barındırma türü (çeşidi yoktur)

Bu tür adlandırmalar opencart host, magento host, seo hosting, eticaret host'u gibi bir çok isimle türeve kavuştu.

Linux işletim sistemi ve windows işletim sistemi asp ve php yazılım dilleri üzerine inşa edilmiştir. (kurulmuş)

En verimli Hosting çeşidi hangisidir soracak olursanız ;? Genellikle ben wordpress hosting olarak adlandırılmış ve linux hosting'in ram ve işlemci bakımından güçlendirilmiş halini yani wp hostingi tavsiye ederim.

Çünkü ram ve işilemcisi daha güçlü olduğundan linux hostinglere göre wordpress hosting çok daha hızlı işlem kapasitesine sahiptir.

Bu sebeple en verimli hosting çeşidi bence wordpress hosting diyebiliriz

Tabi siz windows hosting kullanmak zorunda kaldıysanız ram bellek bakımından zengin ve güzel bir hosr satın alabilirsiniz.

Hosting çeşitleri dediğimizde aklınıza Reseller hosting, limitsiz hosting , ucuz hosting ekonomik host paketi gibi çeşitlerde gelebilir. Fakat bunlar aslında host'un boyutsal ve işlevsel çeşitliliği ile alakalıdır.

Mesela Limitsiz Reseller Hosting paketi başlığı altında gördüğünüz bir alan barındırma hizmetinde şu özellikler ön plana çıkacaktır.

Bu hosting'te kaç adet site barındırma limiti var ?

Bu host'un disk alanı kaç gb , tb yada mb? Trafik bandı ne kadar genişlikte ? Kaç asey veri tabanı kurulumuna izin veriyor ? İşlemcisi kaç ram bellek gücünde. Hangi nesil işlemci kullanıyor ?

Fiyatı ne kadar ?

Güzel  ; ucuz  ve kaliteli host anlayışı her bireye ve kuruma göre farklılıklar gösterir.

Örneğin bireysel ve deneme yanılma yöntemi ile bir web sitesi kurmaya çalışan bir acemi web tasarımcısı için 500 mb alan 1 gb ram bellek ve 5 gb trafik alanı yeterli olacaktır.

Yada bir şirket tanıtım  sitesi için sadece şirketin genel bilgilerinin yer aldığı ve günde 5 yada 10 kişinin ziyarette bulunduğu bir site için  250 mb alan bile yeterli olacaktır. Ki bu tarz bir web sitesi için yıllık ödenecek alan barındırma hizmet ücreti 30 lira civarında kalacaktır.

Peki Sunucunun bulunduğu Lokasyon önemli mi ? Ne kadar önemli
Alan hizmeti veren sunucular ve veri merkezleri için en temel pazarlanabilir ürün sunucudur. Dedicated server yada dedicated sunucu olarak anımsanan ve adlandırılan bu işlevsel daha merkezleri çeşitli parçalara bölünerek pazarlanır.

Mesela Türkiyenin istanbul şehri türkiye lokasyonlu hostinler için büyük bir cazibe merkezidir. Çünkü avrupaya sınır olan bir ülkede yaşıyoruz ve bizdeki işçilik ücretleri avrupa ülkelerine göre çok daha ucuz.

Bu sebep ile avrupa'da bir çok ülke türkiye lokasyonlu hosting, reseller yada sunucu hizmetini avrupa ve amerika'dan çok daha ucuz bir ücret ödeyerek alabiliyor.

Dünyanın en büyük hosting şirketlerinin aylık 5 dolar karşılığında sattığı bir alan barındırma hizmetini bizim ülkemizde aynı kalitede 2 dolar karşılığında alabilen yabancıların genel tercihi türkiye pazarı oluyor.

Ucuz olması elbbet ki öenmli. Fakat lokasyon google gibi önemli arama motorlarında hedef kitleye göre avantaj (fayda) sağlayabiliyor.

Çünkü türkiye'ye yönelik bir web ite hazırlıyorsanız host lokasyonu türkiye olmalı ki ziyaretçi hızlı bir şekilde veriye ulaşabilsin.

Yoksa türkiye yayınlayacağınız bir web sitesinin hosting hizmeti çin'de olursa sayfa açılış süresi uzayacağı için zarara neden olacaktır.

Tüm bu anlattıklarım göz önüne alındığında hedef kitlenizi düşünerek hedef kitlenin bulunduğu ülkede ve hatta şehirde bulunan bir hosting lokasyonu seçiniz.

Mesela ankara'da bir firma için web sitesi hazırlıyorsanız ve ankara'da yaşayan insanlar o site için hedef müşteri kitlesi ise ankara lokasyonlu bir barındırma hizmeti satın almanız birazcık fayda yaratacaktır.

Benim tavsiyem özellikle yeni başlayan web tasarımcılar için ; cpanel ve tek tık ile kurulum özelliği olmalı. Tek tık ile wordpress, opencart, magento ve eticaret yazılımlarını kurabilme özelliği bulunsun. Yani bunların kurulumu epey zahmetli ve zaman alıcıdır. Özellikle işe yeni başlayanlar için.

Diğer bir tavsiyem ise ram bellek incelemesi yapın. Ram bellek kaç gb ? 2 mi 4 mü ?32 mi ?

Bu ram bellek farklılıkları çok büyük performans ayrıcalıkları ve bununla beraber arama motorunda üst sıralarda yer alma şansı verecektir.

Özellikle birden fazla web sitesi olanlar içinse başlıca tavsiyem web reseller paketi almaları yönünde olacaktır. 3 site barındırmalı, 5 site barındırmalı gibi reseller paketleri ise siz büyük kolaylık sağlayacağı gibi ekonomik yani ucuz bir deneyimde yaşatır.

Yeni web tasarımı için kolları sıvayan arkadaşlara diğer temel bir önerim ise wordpress teknolojisini kesinlikle deneyimlemeleri şart. Günümüzde wordpress kullanmmış bir web tasarımcı düşünemiyorum. En azından wordpress teknolojisinin yararlı yanlarından google seo tarafında faydalanmak fikir verecektir.

14
Ekonomik wp hosting paketi, wp hosting, ucuz wp hosting, ekonomik hosting, hosting paketi, wp hosting paketi, mini wordpress host paketi, ucuz wp hosting, yıllık 50 lira aylık 5 lira olarak ödeme yapabilrisiniz.
Wordpress hosting linux hosting'den biraz daha özellik olarak fazlaca hız ve işlemci kabiliyetine sahip hosttur.
1 Web Sitesi barındırma
30 GB ssd harici Disk
50 GB Trafik
125.000 aylık  Ziyaret sayısı
10 adet 300 MB Eposta
4 GB Ram
2 Core CPU kullanımı
Cpanbel, Tek tık ile kurulum yapma özelliği (wordpress, opencart, mybb, smf, forum scriptleri, blog scriptleri, ve forum çeşitleri ile birlikte bir ç.ok alanda tek tıklama ile saniyeler içerisinde siteniz kurulum sağlar.
Seo bakımından oldukça verimli sonuçlara sebep olur ve google arama algoritmasında avantaj sağlar.
Teknik destek sitemiz tarafından verilir.
ftp ve diğer konularda destek alabilirisniz.
Ucuz wp hosting paketi, ekonomik wp hosting paketi , arayanlar için ucuz hosting kötü olmaz tezinin kanıtı olarak gönül rahatlığı ile alıp kullanabileceğiniz bir wordpress hosting paketi olarak görebilirsiniz.

15
Küçük Linux Hosting Paketi Yıllık - 30 tl  Aylık 3 Tl olarak satın alabilirsiniz.
Mini (ekonomik ) linux Hosting içeriği ve özellikleri

2 GB SSD Disk
20 GB Aylık Trafik
2 MySQL
10 Adet E-Posta
PHP 7 & MySQL 5

1 Site barındırma
2 gb ram bellek
CPU 1 Core işlemci
Cpanel
Tek tık ile  (wordpress, smf, mybb, magento, opencart ve yüzlerce web site paket kurulumu)
Yüksek hız ve yüksek performans
Ücretsiz teknik destek.
15 gün para iade garantisi
Ekonomik linux hosting paketimiz bireysel kullanıcılar ve küçük işletmeler için gayet uygundur. Fiyat olarak ucuz linux hosting paketi olarak ta adlandırmak mümkün.
Ekonomik linux hosting paketi almak isteyen arkadaşlar yıllık yada aylık seçim yapabilirler.
Küçük (ekonomik ) linux hosting için lokasyon türkiye (ankara) dır. Ucuz linux hosting paketi'nin adresi dj hosting'dir.
Foruma üye olarak sormak istediklerinizi bu forum sitesi üzerinden danışabilirsiniz.
Linux hosting ile ilgili teknik bilgi almak için de foruma üye olup konu açmanız yeterli olacaktır.

Peki ekonomik linux hosting paketi'nin ziyaretçi kapasitesi ne kadardır. Yani aylık kaç ziyaretçiyi kaldırabilir.
Bu soruya küçük linux hosting paketi adına cevap vermek çok zor. Çünkü hangi script kullanılacak ? sayfa büyüklüğü kaç kb olacak. Site sayfalarında eklentiler var mı ?
Fakat normal şartlarda aylık 30 bin ziyaretçi çok rahatlıkla misafir edilebilir.Sayfa: [1] 2 3